چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۰

لاوروف:مانع‌اقدام‌نظامی‌علیه‌ایران‌می شویم

چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 251306
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو جلوی هرگونه قطعنامه شورای امنیت را که بتواند طوری تفسیر شود که اجازه اقدام نظامی علیه ایران را بدهد خواهد گرفت.
خبرگزاری نووستی گزارش داد: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه "راسیسکایا گازتا" اظهار داشت که روسیه اجازه نخواهد داد قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب برسد که قابل تفسیر دوگانه بوده و امکان آغاز عملیات نظامی علیه ایران را بوجود آورد.


به گزارش جهان به نقل از ایسنا، لاوروف در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است رژیم صهیونیستی یا آمریکا عملیات نظامی علیه ایران را آغاز کنند، گفت: "همان طور که تجربه لیبی نشان داده است، متاسفانه، یک سناریوی نظامی امکان پذیر است".


بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که به این دلیل ما نسبت به هر حرکت در شورای امنیت سازمان ملل فوق‌العاده سخت‌گیر خواهیم بود. دیگر اجازه چنین تفسیرهای مزورانه‌ای را نخواهیم داد. ما چنان وضعی را برقرار خواهیم کرد که هیچ قطعنامه ای همچون قطعنامه لیبی مورد تفسیر و تعبیر قرار نگیرد.


لاوروف تاکید کرد که "قطعا هیچ مدرکی" مبنی بر اینکه ایران تصمیم گرفته باشد مولفه‌ای نظامی را در برنامه هسته‌یی اش لحاظ کند، وجود ندارد.


همچنین بر اساس گزارش "نوینیت" وزیر امور خارجه روسیه افزود که این ایده که روسیه در حال از دست دادن نفوذش در جهان عرب است را رد کرد و گفت: ما با چنین نظراتی مخالفیم زیرا روابط ما با اکثریت کشورهای با نفوذ منطقه به همان قوت باقی است یا عمیق‌تر شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *