چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۰

دستگیری تعدادی اخلال گر در خیابان های منتهی به بازار تهران

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۲۲
کد مطلب: 247907
تجمعات پراکنده امروز تهران که در خیابان های فردوسی، چهارراه استانبول،منوچهری،میدان امام خمینی دیده می شد منجر به بروز ترافیک نسبتا سنگین در این مناطق شد که مشکلاتی را برای عبور و مرور مردم ایجاد کرد.
گزارش جهان به نقل از مهر از سطح شهر تهران حاکی است که برخی مناطق تهران در حوالی بازار و مراکز خریدوفروش ارز و سکه از صبح امروز سه شنبه وضعیت بی ثباتی داشته و برخی اعتراضات پراکنده باعث تعطیلی اصناف شده است.

نیروهای امنیتی و انتظامی از ظهر امروز با حضور در این مناطق سعی در ایجاد آرامش در این مناطق و بازگرداندن شرایط عادی به این مناطق کردند.

ماموان انتظامی اقدام به برخورد و دستگیری با عوامل تحریک کننده داشتند و سعی کردند افراد حاضر در تجمعات پراکنده را متفرق کنند.

تجمعات پراکنده امروز تهران که در خیابان های فردوسی، چهارراه استانبول،منوچهری،میدان امام خمینی دیده می شد منجر به بروز ترافیک نسبتا سنگین در این مناطق شد که مشکلاتی را برای عبور و مرور مردم ایجاد کرد.

حضور نیروهای انتظامی در همه مناطق مرکزی تهران چشم گیر بود.

همچنین امروز صبح تعدادی از اخلال گران بازار و دو تبعه یکی از کشورهای اروپایی که با ظاهر توریست در ناارامی های تهران مشغول جمع آوری اخبار بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در همین رابطه سرهنگ خلیل هلالی ظهر امروز در خصوص تعطیلی بخشی از بازار تهران گفت: همیشه جمعیت شناوری در بازار حضور دارند. حضور چند نفر و تماشای اوضاع دلیل بر تجمع و تعطیلی نیست و خبری تاکنون در خصوص تعطیلی بازار نداشته ایم.

وی در خصوص برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی گفت: بر اساس قانون هر واحد صنفی بر اساس نظر اتحادیه می تواند تا 15 روز بسته باشد اما اگر فردی به منظور اخلال در نظام اقتصادی یک روز نیز مغازه خود را تعطیل کند مرتکب جرم شده و مرجع قضایی در صورت تشخیص اخلالگری با این افراد برخورد می کند.

هم اکنون اوضاع در این مناطق آرام گزارش می شود.
گفتنی است پیش از این ووآل اشتاینیتز، وزیر اقتصاد و دارایی اسرائیل و اویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه تندروی نتانیاهو در گفت وگوهائی جداگانه تلاش کردند اوضاع داخلی ایران را نا آرام نشان داده و بر طبل آشوب در ایران بکوبند.
 
لیبرمن وزیر امور خارجه اسرائیل تاکید کرد- تحریم های بین المللی علیه ایران به منظور تحریک مردم این کشور برای قیام و شورش علیه رژیم تهران اعمال شده است.
 
دانی ایالون معاون وزیر امور خارجه اسرائیل نیز در گفت وگوئی اظهار داشت که شرایط تحریم در ایران را باید به سمت اعتراضات داخلی هدایت کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *