يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۰

رستمي ۱۷۱ كيلوگرم در يك ضرب زد

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۲
کد مطلب: 237590
كيانوش رستمي وزنه ۱۷۱ كيلوگرمي را در حركت يكضرب بالاي سر برد.
به گزارش ايسنا از لندن، كار وزنه‌برداران ايران در المپيك لندن با كار وزنه‌برداران در دسته ۸۵ كيلوگرم آغاز شد كه كيانوش رستمي با مهار وزنه ۱۷۱ كيلوگرم در حركت يك ضرب به كار خود پايان داد.

رستمي در حركت يك ضرب وزنه‌ي ۱۷۱ كه كورش باقري براي او انتخاب كرده بود را با مهارت بالاي سر برد اما در حركت دوم ناكام بود. وزنه بردار كرمانشاهي ايران در حركت اول وزنه ۱۷۱ كيلوگرمي را مهار كرد در حركت دوم وزنه‌ي ۱۷۴ كيلوگرمي را انداخت و بار سوم هم نتوانست اين وزنه را مهار كند.

در اين دسته سهراب مرادي ديگر وزنه‌بردار ايران موفق به مهار وزنه‌ي ۱۶۶ كيلوگرم نشد و از جدول رقابت‌ها كنار رفت. مرادي در حركت اول وزنه ۱۶۶ كيلوگرمي را حتي بالا هم نكشيد. در حالي كه به نظر مي‌رسيد مرادي با تمرينات خوبي كه انجام داده بتواند عملكرد خوبي داشته باشد، اما حركت دوم را هم همانند حركت اول اصلا بلند نكرد. نگاه‌هاي نگران رضازاده و باقري هم سودي نبخشيد و مرادي بار ديگر وزنه را بر روي زمين انداخت و اوت كرد.

ركورد المپيك در اين دسته در حركت يك ضرب ۱۸۵ كيلوگرم و در اختيار ريباكو از بلاروس است. ركورد دو ضرب نيز در اختيار ديماس يوناني قرار دارد كه وزنه ۲۱۵ كيلوگرمي را بالاي سر برده است.

ركورد مجموع جهان و المپيك ۳۹۴ كيلوگرم است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *