چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - 27 May 2020
 
۰

عملکرد ورزشکاران ایران در هفته اول المپیک

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۵۴
کد مطلب: 237442
هفت روز رو به پایان ورزش ایران با وجود پیگیری مسابقات فوتبال لیگ برتر، متاثر از المپیک بود و اخباری که حکایت از عملکرد خوب نوشاد عالمیان و الهه احمدی در مقابل عملکرد ناموفق دیگر المپین‌ها،حذف زودهنگام۱۱ نفر آنها و حتی درگیری در یکی از فدراسیون پرامید در مدال‌آوری المپیک، داشت اما حذف مظاهری پرچمدار کاروان ورزشی ایران با ناداوری آشکار چهره زشت دخالت سیاست در ورزش را آشکار ساخت
به گزارش جهان به نقل از «تابناک»، اعضای کاروان ورزش ایران پیش از مراسم افتتاحیه و با حضور کمانداران در مسابقات تعیین سطح، رقابت‏های خود در این بازی‎ها را آغاز کردند و طی روزهای آینده با برگزاری مسابقات کشتی، وزنه برداری و تکواندو آن را پربارتر و جدی‏تر دنبال خواهند کرد.

علی مظاهری بوکسور وزن ۹۱- کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف "خوزه لاردوت گومز" بوکسور تیم ملی کوبا رفت که در راند اول با نتیجه ۶ بر ۴ حریف خود را شکست داد ولی در راند دوم داور آلمانی دو اخطار پیاپی در کمتر از یک دقیقه به وی داد ! تا به راحتی شکست را بپذیرد.

عملکرد ورزشکاران ایرانیان در هفته ی اول المپیک

ورزشکاران ایرانی شرکت کننده در سی امین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن رقابت های خود را از جمعه ششم مرداد ماه آغاز کردند.

در این هفت روز رو به پایان، ورزشکاران ایران رقابت‌های المپیکی خود را در رشته‌های تیروکمان، تیراندازی، تنیس روی میز، روئینگ سنگین وزن تک نفره، شنا، بوکس، شمشیربازی و دوچرخه سواری آغاز کردند و بعضا خیلی زود به کار خود پایان دادند.

زهرا دهقان هم یکی از ورزشکاران المپیکی بود که خیلی زود حذف شد. این کماندار در اولین رقابتی که پس از حضور در مسابقات تعیین سطح داشت، باخت و حذف شد. هم تیمی وی یعنی میلاد وزیری نیز اولین دیدار خود در مرحله حذفی را به یک مکزیکی واگذار کرد و از گردونه بازی‎ها کنار رفت.

علاوه بر این ۱۱ ورزشکار نوشاد عالمیان هم یکی از ورزشکارانی ایرانی بود که در این هفته از المپیک از گردونه رقابت‎ها حذف شد البته او پس از دو برد ارزشمند، نتیجه سومین دیدارش را واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت. عالمیان یکی از موفق‏ترین ورزشکاران این هفته ورزش ایران بود. مانند الهه احمدی که با کسب عنوان تاریخی ششمی به کار خود در مسابقات تیراندازی المپیک پایان داد؛ عنوانی که تاکنون توسط هیچ یک از تیراندازان ایرانی در المپیک کسب نشده بود.

میلاد وزیری که در جدول مقدماتی عنوان سی و نهمی را به خود اختصاص داد، در مرحله ی حذفی مقابل لوئیز ادواردو ولز مکزیکی که در جایگاه بیست‌وششم قرار گرفت به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر یک از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مشخص شدن جایگاه کمانداران المپیکی پیش از افتتاحیه

جمعه گذشته و پیش از آنکه بازی‎های المپیک با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمی آغاز شود، کمانداران کشورمان در مرحله مقدماتی و تعیین سطح مسابقات تیراندازی با کمان به میدان رفتند که طی آن زهرا دهقان با پرتاب ۷۲ تیر، موفق شد با امتیاز ۶۱۴ در بین ۶۴ شرکت کننده در جایگاه پنجاه و پنجم قرار گیرد. میلاد وزیری هم در مجموع پرتاب ۷۲ تیر در دو راند ۳۶ تیری، موفق شد با امتیاز ۶۶۲ در بین ۶۴ شرکت کننده در جایگاه سی و نهم بایستد.

ندا شهسواری آبرومندانه حذف شد

تنها پینگ‎پنگ‎باز زن ایران در بازی‎های المپیک لندن، شنبه گذشته نخستین دیدار خود در این بازی‎ها را به "اوشانایکه" از نیجریه، بازیکنی که پنجمین حضور در المپیک را تجربه می‎کرد، واگذار کرد و از دور رقابت‎ها کنار رفت. شهسواری با وجود اینکه هیچ تجربه‎ای از حضور در المپیک ندارد، در این بازی عملکرد خوبی داشت و با نتیجه ۴ بر ۳ باخت. شهسواری اولین ورزشکار ایرانی بود که از المپیک لندن کنار رفت.

عنوان ششمی الهه احمدی در مقابل حذف جام بزرگ و برخورداری

در چارچوب مسابقات تیراندازی بازی‏های المپیک لندن و در ماده تفنگ بادی ۱۰ متر زنان، شنبه گذشته مه لقا جام بزرگ با کسب ۳۶۱ امتیاز در رده چهل و سوم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند. این در حالی است که الهه احمدی موفق شد با کسب ۳۹۷ امتیاز به فینال این رقابت‎ها صعود کند. احمدی در مرحله فینال ۱/۴۹۹ امتیاز گرفت و به عنوان ششم دست یافت. در بخش تپانچه بادی ۱۰ متر مردان نیز ابراهیم برخورداری با کسب ۵۶۹ امتیاز در جایگاه سی و سوم جدول ۴۴ نفره قرار گرفت و از صعود به مرحله نهایی بازماند.
دوچرخه سواری

ماده دوچرخه سواری جاده :

زرگری سهرابی و حقی سه رکابزن ایران در دوچرخه سواری جاده حضور داشتند. زرگری به دلیل واژگون شدن دوچرخه‌اش از رقابت‌ها کنار رفت و راهی بیمارستان شد.
حقی نیز پس از طی مسافت ۱۶۸٫۳ کیلومتر به خط پایان نرسید اما مهدی سهرابی نماینده شایسته کشورمان با ثبت زمان ۴ ساعت و ۵۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه در جایگاه ۱۰۷ قرار گرفت و به کار خود پایان داد

ماده استقامت جاده:

امیر زرگری رکابزن ملی پوش کشورمان پس از طی ۹۰ کیلومتر به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه قوزک پا راهی بیمارستان شد.
علیرضا حقی نیز به زمین برخورد کرد اما با برطرف شدن مشکلش به کار ادامه داد. البته حقی هم پس از طی مسیر ۱۶۳ کیلو‌متری از دور رقابت خارج شد.
مهدی سهرابی دیگر نماینده ایران با ثبت زمان ۶ ساعت و ۷ دقیقه و ۴۳ صدم ثانیه در بین ۱۱۴ نفری که به خط پایان رسیدند به مقام صد و سیزدهم رسید.

ماده تایم تریل انفرادی:

علیرضا حقی تایم تریل انفرادی به مسافت ۴۴ کیلومتربه مصاف حریفانش رفت که در نهایت با ثبت زمان ۵۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه و ۴۴ صدم ثانیه به مقام سی و ششمی تایم تریل انفرادی مردان رسید.

قایقرانی

سولماز عباسی، نماینده قایقرانی ایران در روئینگ، در مرحله یک‌چهارم با زمان ۸ دقیقه و ۲۷ ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه در گروه خود آخر شد و باید پنج‌شنبه برای صعود به فینال C یا D تلاش کند.

محسن شادی، نماینده تیم ملی روئینگ ایران در مرحله یک‌چهارم مقابل حریفانی از موناکو، هند، کرواسی، کره‌جنوبی و شیلی به رقابت پرداخت و با زمان ۸ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه در گروه خود در جایگاه ششم قرار گرفت و به فینال D رسید.

پینگ پنگ

نوشاد عالمیان که با پیروزی برابر تانگ پنگ، حریف هنگ‌کنگی راهی مرحله یک شانزدهم نهایی و حریف تیمو بول آلمانی شده بود، و با حساب ۴ بر صفر شکست خورد،نماینده پینگ پنگ ایران در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با شکست برابر حریف آلمانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

تیراندازی

در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر، ابراهیم برخورداری، تنها نماینده کشورمان با امتیاز ۵۶۹ به مقام سی و سومی المپیک رسید.
رقابت‌های تفنگ بادی ۱۰ متر زنان المپیک ۲۰۱۲ لندن در مرحله مقدماتی پیگیری شد و الهه احمدی، نماینده کشورمان با امتیاز ۳۹۷ به ابتدا شوت آف راه یافت وراهی فینال شد.
وي در مسابقه فينال که ساعاتي پس از پايان مرحله مقدماتي برگزار شد، با رساندن مجموع امتيازات خود به ۴۹۹.۱ امتياز در جايگاه ششم المپيک ايستاد.
در این ماده مه‌لقا جام بزرگ با امتیاز ۳۹۱ در رده چهل و سوم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

شمشیر بازی

مجتبی عابدینی شمشیرباز کشورمان با شکست مقابل زالومیر شمشیرباز رومانیایی با نتیجه ۱۵ بر ۷ از دور رقابتها حذف شد.

بوکس

وزن ۶۹ -:امین قاسمی پور بوکسور وزن ۶۹ -کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف "گابریل پرز" از ونزوئلا رفت که در راند اول ۴ بر ۲ و راند دوم ۵ بر۳ بازی را به حریف خود واگذار کرد.
قاسمی‌پور راند سوم حریف خود را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد، اما در مجموع با نتیجه ۱۳ بر ۸ از دور مسابقات حذف شد.

وزن ۸۱ ـ :
احسان روزبهانی بوکسور وزن ۸۱ ـ کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف "واله رامانروی" رفت که در راند اول ۳ بر۲ بازی را واگذار کرد و راند دوم ۶ بر ۵ حریف خود را شکست داد. روزبهانی در راند سوم حریف خود را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد و در مجموع با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به برتری رسید و صعود کرد.

وزن ۶۴-: مهدی طلوتی بوکسور وزن ۶۴- کیلوگرم تیم ملی ایران به مصاف"جاناتان‌آلسون" از کشور اسپانیا رفت،در راند اول با نتیجه ۴بر۳ حریفش را شکست داد و در راند دوم نیز بازی را با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شد. وی در راند سوم با نتیجه ۷ بر ۵ و در مجموع ۱۶ بر ۱۲ پیروز شد تا به مرحله بعد صعود کند.

وزن ۹۱-:
علی مظاهری بوکسور وزن ۹۱- کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف "خوزه لاردوت گومز" بوکسور تیم ملی کوبا رفت که در راند اول با نتیجه ۶ بر ۴ حریف خود را شکست داد ولی در راند دوم داوران دو اخطار پیاپی به وی دادند و بلافاصله اخطاز سوم را نیز دریافت کرد تا به راحتی شکست را بپذیردو از مسابقات حذف شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *