دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 21 Jan 2019
 
۰
۵

در فروشگاه‌های حیوانات خانگی چه می گذرد

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۵۵
در فروشگاه‌های حیوانات خانگی چه می گذرد
 با دوری جوامع غربی از دین و پاشیده شدن نظام خانواده، امروز شاهد آن هستیم که بسیاری در غرب به زندگی با حیوانات روی آورده اند که این امر خود به معضلی در غرب تبدیل گردیده و ایران نیز از گسترش نگهداری و زندگی با حیوانات در امان نمانده است.

تغییر روند سبک زندگی در ایران در سایه عدم ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی معضلی است که این روزها نماد بیرونی بیشتری پیدا کرده است.

به همین منظور خبرنگار پایگاه 598 در گزارشی به بررسی نحوه ورود و عوامل ترویج زندگی با حیواناتی چون سگ و گربه که بیشتر در خیابان های بالای شهر تهران قابل مشاهده می باشد پرداخته است که با نگاهی عمیق تر به معظل حضور حیواناتی چون سگ و گربه در محافل اجتماعی می توان جامعه ایرانی را از این سبک زندگی پست نجات بخشید.

کلینیک و فروشگاه های بزرک حیوانات خانگی در خیابان های تهران

با راه اندازی و اعطای مجوز فعالیت کلینیک های فروش سگ، گربه، خوکچه هندی و ... از سال 80 هر شهروندی به راحتی فقط با پرداخت هزینه ای می تواند زندگی خود را با یک حیوان خانگی شروع نماید و جدید ترین نژاد سگ و گربه های خانگی را از کشورهای اروپایی خریداری نماید.

خبرنگار ما با مراجعه به یکی از این فروشگاه ها در خیابان شریعتی تهران از قیمت این حیوانات جویا شد که فروشنده بیان داشت: "بسته به نژاد، اندازه و شکل و شمایل آن حیوان قیمت ها تغییر پیدا می کند" به عنوان مثال برای خرید یک سگ خانگی از مبالغی چون چهارصد هزار تومان تا سه میلیون و هشتصد هزار تومان قیمت گذاری شده بود.

 خدماتی چون جفت یابی(همسر یابی)، آرایشگاه، شستشو، درمان و پانسیون نگهداری از مواردی است این فروشگاه ها به مشتریان خود ارائه می کنند و به طور نمونه به برخی از این تعرفه ها  اشاره می شود:
تعرفه خدمات حیوانات خانگی (آرایش و شستشو)

آرایشگاه:

سگ:
نژادهای کوچک تا 8 کیلوگرم ...........................................   بیست و پنج هزار تومان
نژادهای متوسط تا 15 کیلوگرم ..........................................    سی هزار تومان
نژادهای بزرگ بالای 15 کیلوگرم ..........................................   سی و پنج هزار تومان

گربه:
آرایش کامل .....................................................................   سی هزار تومان


پرندگان (شامل کوتاه کردن بال و ناخن) :

پرندگان کوچک ...............................................................   ده هزار تومان
پرندگان بزرگ ...................................................................   پانزده هزار تومان


 
شستشو:

سگ :

نژادهای کوچک تا 8 کیلوگرم ..................................................     بیست هزار تومان
نژادهای متوسط تا 15 کیلوگرم ...............................................     بیست و پنج هزار تومان
نژادهای بزرگ بالای 15 کیلوگرم ............................................      سی و پنج هزار تومان

گربه:

شستشوی کامل ......................................................     سی و پنج هزار تومان


 
نرخ پانسیون روزانه 17000 تومان تا وزن 10 کیلو می باشد.فروش اینترنتی حیوانات خانگی

با یک سرچ  ساده در فضای مجازی می توان نام ده ها فروشگاه و سایت خرید حیوانات خانگی را پیدا نمود که به مجهز به فروش ارسالی حیوانات و تجهیزات نگهداری اعم از مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی می باشند.آموزش، مشاوره و پاسخگویی آنلاین برای نگهدای این حیوانات از  دیگر خدمات سایت های فروش اینترنتی حیوانات خانگی می باشد که شرایط را برای زندگی با یک سگ و یا گربه ی خانگی بیش از پیش سهولت بخشیده است.


مجلات و نشریات آموزشی برای نگهداری از حیوانات خانگی در ایرانبه این جملات دقت کنید: " آیا به حیوانات و گیاهان علاقمندید؟ آیا دوست دارید حیوان خانگی داشته باشید؟ قصد خرید یک حیوان خانگی را دارید؟ آیا هم اکنون یک حیوان خانگی دارید و می خواهید برای نگهداری بهتر از آن بیشتر بدانید؟ به طبیعت و گیاهان اپارتمانی علاقمندید و می خواهید همیشه خانه ای سبز و زیبا داشته باشید؟ آیا دوست دارید درباره حیات وحش ایران و جهان بیشتر بدانید؟ دوست دارید از اخبار وقایع محیط زیست مطلع شوید؟ اگر پاسختان به هریک از این سوالات مثبت است پس بهترین مجله را انتخاب کرده اید مجله ... همه آنچه را که باید بدانید به شما خواهد آموخت. قدم به قدم همراه ما باشید و از بهترین و جدید ترین اطلاعات درباره حیوانات خانگی مطلع شوید."

بله این جملات تنها مقدمه ای از تبلیغات و محتوای این گونه مجلات رسمی است که با مجوز آموزش های دامپزشکی به ترویج زندگی با سگ و گربه می پردازند.

این تارنما چندی پیش نیز خبری مبنی بر انتشار اولین شماره یک نشریه با مجوز پیام دامپزشکان منتشر نمود که در آن گزارش آمده بود که:  با کمال تاسف و تعجب در این نشریه به آموزش زندگی با حیوانات خانگی مانند گربه و سگ و همچنین بهداشت و تربیت این حیوانات پرداخته شده است. این نشریه مدعی است که شیوه ارائه این آموزش ها  تا به حال در ایران سابقه نداشته است و گزارشهای اجتماعی در زمینه زندگی با حیوانات با سوژه های جذاب را ارائه می نماید.

البته عدم وجود برخی از قوانین بازدارنده در خصوص واردات حیوانات خانگی و همچنین فعالیت رسمی و آزادانه فروشندگان و تریوج دهندگان جای بسی تامل را دارد که نیازمند بازنگری دوباره مسئولین مربوطه در این خصوص می باشد.
کد مطلب: 225473
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
محبت ونیکی کردن به حیوانات از دستورات مهم اسلام است .
Iran, Islamic Republic of
گردش مالی محصولات مرتبط با حیوانات خانگی (شامل واکسن،وسایل بهداشتی، آرایشی، تغذیه و ...) به طور قطع بیشتر از کل مجموع صادارات پتروشیمی ایران است. با این وجود سازمان محترم دامپزشکی کلاً ! با این شاخه از دامپزشکی کاری ندارد و حتی یک مسئول تحصیل کرده و مجرب در این شاخه در کل مجموعه ی سازمان دامپزشکی کشور وجود ندارد...


دکتر جواد خوش نگاه
بورد تخصصی داخلی حیوانات خانگی و استادیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد
Iran, Islamic Republic of
تا دير نشده بايد يك نهضت رسانه اي بر عليه اين جريان راه بياندازيم... چند سال ديگر اين نماد فردگرايي مفرط غربي چنان در ام القراي جهان اسلام رواج پيدا خواهد كرد كه به يك امر عادي و عرفي بدل خواهد شد.

رسانه هاي نوشتاري و ديداري بايد هر چه سريعتر يك نهضت و قيامي عليه اين روند آغاز كنند ... تا كي مي خواهيد در برابر نمادهاي واضح خودباختگي فرهنگي ساكت بنشينيد؟
بايد از نگاه مذهب، دين، ائمه (ع)، و فرهنگ فاخر ايراني به اين موضوع بپردازيد ...

بسياري هم با اين توجيه كه اين موضوع محبت كردن به حيوانات است، اين روند را تقويت مي كنند و به تبعات آن بي توجه هستند.
Iran, Islamic Republic of
در جواب كساني كه اين كار را محبت به حيوانات و امر پسنديده اي مي دانند، بايد گفت:

محبت به حيوانات مگر فقط در خانه قابل انجام است؟

در ضمن محبت به اين همه انسان نيازمند محبت و توجه را رها كرده ايم و به سگ و گربه محبت مي كنيم؟!!!
Iran, Islamic Republic of
پس بحث نجاست و پاكي چه مي شود؟
با چه زباني بگوييم؟
سگ عين نجاست است و با شستشو پاك نمي شود...
وقتي موي بدن گربه بر لباس بنشيند ديگر نماز با آن لباس صحيح نيست....
مگر سبك زندگي مسلمانان را مي شود از طهارت و نماز خالي كرد؟!!!
باور كنيد بسياري از مردم اينها را نمي دانند....
و رسانه ها هم بي خيالي ميكنند...
وقتي متوجه مي شويد كه خيلي دير شده است...
پس شما رسانه ها چه مي كنيد؟!!!