کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

هرگونه توقف غنی‌سازی درایران منتفی است

11 ارديبهشت 1391 ساعت 17:46

نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن ابراز امیدواری درباره موفقیت آمیز بودن مذاکرات آتی ایران و آژانس در نیمه ماه می(25 اردیبهشت) تصریح کرد: ایران هرگز غنی سازی اورانیوم را متوقف نخواهد کرد.


به گزارش مهر علی اصغر سلطانیه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرگزاری رویترز که امروز دوشنبه منتشر شد، خاطر نشان کرد: امیدواریم مذاکرات آتی میان ایران و آژانس در 14 و 15 می(25 و 26 اردیبهشت) سازنده و موفقیت آمیز باشد.

وی گفت : هدف اصلی مذاکرات، مذاکره درخصوص شروط و چهارچوب کاری برای رفع ابهامات و حل موضوعات برجسته است.

وی افزود : متاسفانه زبان واضح و شفاف من و دیگر مقامات ایرانی پیش از مذاکرات قبلی منجر به پیشرفت قابل ملاحظه ای نشد.

به گفته سلطانیه، فقط با توافق بر روی تعیین چهارچوبهایی از این قبیل برای همکاری های آتی بیشتر، ایران می تواند درخواست آژانس برای بازدید از یک سایت نظامی را که بررسی کند، سایتی که آژانس معتقد است احتمال دارد تحقیقات هسته ای نظامی در آنجا صورت گرفته باشد.

سلطانیه در پاسخ به این سوال که آیا آژانس می تواند از سایت پارچین بازدید کند؟ گفت :هر اقدامی در براساس این چهارچوب اجرایی خواهد بود.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه ضمن تاکید براینکه غنی سازی حق غیرقابل مذاکره ما است، تصریح کرد: ایران هرگز فعالیتهای غنی سازی را متوقف نخواهد کرد.


کد مطلب: 220380

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/analysis/220380/هرگونه-توقف-غنی-سازی-درایران-منتفی

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com