چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 1 Apr 2020
 
۰

هرگونه توقف غنی‌سازی درایران منتفی است

دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۶
کد مطلب: 220380
نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن ابراز امیدواری درباره موفقیت آمیز بودن مذاکرات آتی ایران و آژانس در نیمه ماه می(25 اردیبهشت) تصریح کرد: ایران هرگز غنی سازی اورانیوم را متوقف نخواهد کرد.
به گزارش مهر علی اصغر سلطانیه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرگزاری رویترز که امروز دوشنبه منتشر شد، خاطر نشان کرد: امیدواریم مذاکرات آتی میان ایران و آژانس در 14 و 15 می(25 و 26 اردیبهشت) سازنده و موفقیت آمیز باشد.

وی گفت : هدف اصلی مذاکرات، مذاکره درخصوص شروط و چهارچوب کاری برای رفع ابهامات و حل موضوعات برجسته است.

وی افزود : متاسفانه زبان واضح و شفاف من و دیگر مقامات ایرانی پیش از مذاکرات قبلی منجر به پیشرفت قابل ملاحظه ای نشد.

به گفته سلطانیه، فقط با توافق بر روی تعیین چهارچوبهایی از این قبیل برای همکاری های آتی بیشتر، ایران می تواند درخواست آژانس برای بازدید از یک سایت نظامی را که بررسی کند، سایتی که آژانس معتقد است احتمال دارد تحقیقات هسته ای نظامی در آنجا صورت گرفته باشد.

سلطانیه در پاسخ به این سوال که آیا آژانس می تواند از سایت پارچین بازدید کند؟ گفت :هر اقدامی در براساس این چهارچوب اجرایی خواهد بود.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه ضمن تاکید براینکه غنی سازی حق غیرقابل مذاکره ما است، تصریح کرد: ایران هرگز فعالیتهای غنی سازی را متوقف نخواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *