جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - 15 Nov 2019
 
۰
۱۱

ملاقات خاتمي با فردي که روز 25 بهمن براي خودکشي روي جرثقيل رفته بود

سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۰۸
کد مطلب: 190280

سايت ضدانقلابي «كلمه» كه از لندن به‌روز مي شود، در خبري از ديدار «جمعي از زندانيان آزاده شده از بند ۳۵۰ اوين» با خاتمي خبر داده و از جمله تصريح كرده كه در بين ملاقات كنندگان، فردي كه روز ۲۵ بهمن بالاي جرثقيل رفته بود، ديده مي شود.
گفته مي شود خاتمي اين ملاقات را تحت فشار افراطيون و براي فرار از زير بار اين پرسش انجام مي دهد كه «اگر خاتمي از ماست چرا او را بازداشت نمي كنند.»
به گزارش جهان به نقل از کیهان محمد خاتمي به تناقض گويي درباره جمهوري اسلامي و قانون اساسي و دفاع از نظام ادامه مي دهد.
به گزارش دفتر خاتمي، وي در ملاقات با «جمعي از جوانان اصلاح طلب كرمان» مدعي شد بخشي از نخبگان سرخورده و نااميد شده مي پندارند راه حل مشكل از ميان برخاستن نظام و جمهوري اسلامي است، امري كه مورد قبول دلسوزان و انقلاب و كشور نيست.
وي همچنين گفته است: خيلي جالب است كه امام از ميان همه شكل هاي سنتي و غيرسنتي حكومت، «جمهوري اسلامي» را پيشنهاد كرد و جمهوري اسلامي يعني اينكه مردم ارباب اند و حكومت ناشي از اراده مردم و پاسخگو در برابر آن است و آزادي انديشه و بيان و انتقاد از حاكمان و حتي اعتراض نه تنها حق بلكه يك وظيفه است و اسلامي يعني در اين نظام مردمي ارزش هاي الهي نيز جايگاه مهم و محوري دارد. متأسفانه بعضي ارزش هاي الهي را در ظواهر صرف خلاصه مي كنند و از محتوا غافل مي مانند و در نتيجه روح دين در عرصه اجتماعي يعني عدالت، اخلاق و احترام به كرامت انسان از جمله محتواهايي است كه دين آن را مي خواهد و به آن مي خواند. طبعاً اسلامي پسوند «جمهوري اسلامي» است كه با جمهوري و جمهوريت سازگار باشد و اگر پديده اسلامي ناسازگار با جمهوري مطرح و ميدان دار مي شود و راي مردم بي ارزش و حداكثر زينتي به حساب مي آيد و... بايد بدانيم كه انحراف در انقلاب اسلامي مردم پديد آمده است و بايد خواستار اصلاح آن بشويم.
وي درباره انتخابات مجلس گفت: بنده مطالبي و شرايطي را عرض كردم كه حداقل شرايط يك انتخابات مطلوب است. طبعاً اگر باشد همه مي توانند و بايد در انتخابات شركت داشته باشند. كسي نبايد حق مسلم را براي راي و انتخاب محدود كند. صحبت بر سر اين نيست كه من با شما بياييم به مجلس، صحبت از اين است كه شرايط حضور همه جريانها و گروه ها فراهم شود و تعيين كننده راي واقعي مردم باشد. به نظرم هر كس كه در چارچوب قانون اساسي رفتار مي كند و عملاً ملتزم به آن است حق شركت در انتخابات را دارد و حتي اگر نظراً نسبت به قانون اساسي و بعضي اصول آن ايراد داشته باشد، آنچه مهم است التزام عملي به قانون است.
بازي خاتمي با الفاظ «جمهوري» و «اسلامي» و ادعاي دلسوزي براي جمهوري اسلامي در حالي است كه جريان آمريكايي- اسرائيلي فتنه و آشوب ۸۸ علناً هم به جنگ جمهوريت (راي اكثريت) و هم اسلاميت نظام رفت و تحريك شدگان دست اندركار فتنه حتي علناً روي شعار جمهوري اسلامي خط كشيدند اما با كمترين اعتراض خاتمي و تشكل متبوع وي (مجمع روحانيون) روبرو نشدند. بدتر اينكه فتنه گران پناه گرفته پشت نقاب اصلاح طلبي، مورد حمايت صريح گروهك هاي برانداز معارض جمهوري اسلامي قرار گرفتند اما با اين وجود به دلايل كاملاً روشن حاضر نشدند با اين گروهك هاي گوناگون كمترين مرزبندي داشته باشند. علت ماجرا را بايد در اميد و طمع كساني چون خاتمي و موسوي به حمايت ضد انقلاب دانست حال آنكه همان محافل بعد از مدتي به ناسزاگويي عليه اصلاح طلبان و خاتمي روي آوردند. همان طيف اكنون نيز طيف خاتمي را به خاطر تقلا براي فرار از مجازات و امكان حضور در صحنه انتخابات به خيانت، فرصت طلبي و دم دمي مزاجي متهم مي كنند.
بنابراين كمترين توقع از عناصر دورگه! و دو تابعيتي در جبهه اصلاحات آن است كه ادعاي التزام به قانون اساسي را، با اعلام توبه و پشيماني نسبت به همكاري با جريان هاي برانداز ثابت كنند هرچند كه بعد از اين توبه، مسئوليت مجازات فتنه گران محفوظ است.
يادآور مي شود سايت ضدانقلابي «كلمه» كه از لندن آن لاين مي شود، در خبري از ديدار «جمعي از زندانيان آزاده شده از بند ۳۵۰ اوين» با خاتمي خبر داده و از جمله تصريح كرده كه در بين ملاقات كنندگان، فردي كه روز ۲۵ بهمن بالاي جرثقيل رفته بود، ديده مي شود.
گفته مي شود خاتمي اين ملاقات را تحت فشار افراطيون و براي فرار از زير بار اين پرسش انجام مي دهد كه «اگر خاتمي از ماست چرا او را بازداشت نمي كنند.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
خوب طبیعی است خواسته مزد طرف را بدهد از قدیم گفته اند
کبوتر با کبوتر باز با باز
خاتمی هم با امریکا و اسرائیل و منافقین ضد انقلاب کند پرواز
Germany
خدا انشاالله زودتر فتنه گران را محو و نابود کند بخصوص این ام الفتنه رو
Iran, Islamic Republic of
آقای سید محمد خاتمی دوستت داریم
Iran, Islamic Republic of
طفلکی....... مگه این بنده خدا فکر میکنه هنوز تو بازیه؟!!!
Latvia
آقاي خاتمي! آيا شما در يك انتخابات آزاد براي دو دوره 4 ساله رييس جمهور ايران شديد؟ آيا تمام انتخاباتي كه در 8 سال رياست جمهوري خود برگزار كرديد آزاد بودند و اگر نبودند چرا زير بار مسئوليت برگزاري آنها رفتيد؟ آيا امانت دار خوبي براي دو راي 20 و 22 ميليوني مردم ايران بوديد ؟ اگر جواب مثبت است پس چرا فرموديد كه رييس جمهور در ايران يك تداركاتچي بيش نيست و اگر جواب منفي است و امانت دار خوب و جسوري نبوديد چرا استعفا نداديد؟ و سوالات و ابهامات بيشمار ديگر.
آقای خاتمی شما از یک جریان دیکتاتور که می خواست با هوچی گری و کولی بازی رأی اکثریت ملت را نادیده بگیرد حمایت تمام عیار کردید ، چنین موضع گیری از شما باعث روشن شدن طرز فکر شماست ، از شما بعنوان یکی از حامیان دیکتاتوری دم زدن از قانون سالاری و رعایت حقوق ملت پذیرفتنی نیست، آقای خاتمی شما تمام شدید.
United States
خاتمی دیکتاتوری است که با دموکراسی و رای مردم به مخالفت برخاست و حاضر نشد به جمهوریت نظام تن دهد و تحمل اینکه مردم با او مخالفت کنند را نداشت
خاتمی از مدنیت و جامعه مدنی چون اربابانش امریکا و اسرائیل فقط شعار و ادعایش را سر می دهد و هرگز نه به جمهوریت نظام احترام گذاشت نه به اسلامیت آن
بازي خاتمي با الفاظ «جمهوري» و «اسلامي» و ادعاي دلسوزي براي جمهوري اسلامي در حالي است كه جريان آمريكايي- اسرائيلي فتنه و آشوب 88 علناً هم به جنگ جمهوريت (راي اكثريت) و هم اسلاميت نظام رفت و تحريك شدگان دست اندركار فتنه حتي علناً روي شعار جمهوري اسلامي خط كشيدند اما با كمترين اعتراض خاتمي و مجمع روحانيون روبرو نشدند
التزام عملیتان را در رویارویی با اصول قانون اساسی دیدیم. در ضدیتتان با رهبری، در تلاشتان برای براندازی، در گردنکشی تان مقابل رای مردم، در عدم تمکینتان به رای شورای نگهبان و .... .
دقت کنید، او می گوید اسلامی که با نظر اکثریت تطابق داشته باشد مورد پذیرش اوست. این یعنی اسلام از خود اصالتی ندارد و حتی با تغییر ذایقه اکثریت جامعه، اسلام باید خودش را با آن منطبق کند. این یعنی اسلام امریکایی.
United States
جمهوری یعنی رای مردم و امام خمینی نظامی را تاسیس کردند که از صدر تا ذیلش با رای مردم شکل میگیرد و فرمودند: میزان رای ملت است .
Iran, Islamic Republic of
جمهوری اسلامی که هدایت آن با ولی فقیه جامع الشرایط ست اگر به گفته امام خمینی ( ره ) متکی بر رای ملت باشد خواسته یا ناخواسته به سمت اسلام گرایش پیدا می کند .