چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Feb 2019
 
۰
۱۸
سخنان جالب روحانی اصلاح طلب مجلس؛

نظام به خواسته خاتمی عمل کرده است/ جریان ما صاحب دارد

سران اصلاح‌طلب با بزرگواری سکوت کرده‌اند!
چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۲
قدرت الله علیخانی ‌ادعا کرد که آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی نشانه همراهی نظام با خواسته های سید محمد خاتمی است.
به گزارش جهان، نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم با اشاره به آزادی ۱۲۱۸ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح که حدود ۱۰۰ نفر از زندانیان فتنه را هم شامل می شد،‌ گفت که این نشان از همراهی نظام با راهکارهای مثبت محمد خاتمی است.

وی با بیان اینکه سیدمحمد خاتمی هم برای ایجاد اعتدال در جامعه پیشنهاداتی از جمله آزادی زندانیان سیاسی و...، داده بودند، به ایلنا گفته است: دیدیم که همین چندی پیش، تنی چند از زندانیان سیاسی آزاد شدند و این خود یک قدم خیلی خوبی بود و نشان از همراهی نظام با این راهکارهای مثبت است.

علیخانی با بیان اینکه به خاطر آزادی زندانیان سیاسی از نظام تشکر می‌کنیم، گفت: آزادی زندانیان سیاسی امیدواری خوبی را در فضای سیاسی جامعه به وجود آورده و امیدواریم در آینده هم زندانیان سیاسی دیگر هم آزاد شوند.

علیخانی در شرایطی آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی را نشانه همراهی نظام با خواسته های سید محمد خاتمی توصیف کرده که اصولگرایان چنین اعتقادی ندارند.

حسین شریعتمداری روز شنبه با اشاره به ادعای "برخی تحلیلگران خارجی و شماری از افراد نزدیک به سران فتنه در داخل کشور که تلاش می کنند عفو و آزادی این عده را دلجویی از مدعیان اصلاحات قلمداد کنند"، در روزنامه کیهان نوشت: به آسانی می توان قضاوت کرد که عفو و آزادی این عده از فریب خوردگان، اقدام آشتی جویانه نظام برای دلجویی از عاملان اصلی فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ بوده است یا بخشش کسانی که به وطن فروشی و خیانت سران فتنه پی برده و با ابراز نفرت و انزجار از آنان، خواستار بازگشت به چرخه سالم و طبیعی زندگی و خدمت به نظام و مردم وطن خویش بوده اند؟ عفو و آزادی کسانی که آشکارا نسبت به سران فتنه اعلام نفرت و انزجار کرده و برای این نفرت و انزجار خود، ده ها دلیل و علت مستند و غیرقابل تردید آورده اند چگونه می تواند اقدامی همسو با خواست فتنه گران باشد.

علیخانی در ادامه مصاحبه اش درباره انتقادات گسترده ای که از فعالان و هدایت کنندگان جریان فتنه در فضای رسانه ای وجود دارد،‌ در سخنان جالبی گفته است: برخی از شخصیت‌های اصلاح طلب بزرگواری می‌کنند و در مقابل توهین‌هایی که به آن‌ها می‌شود مصاحبه نکرده و با این کار می‌خواهند به آرام شدن فضای جامعه کمک کنند.

این فعال سیاسی که از حامیان ویژه آقای هاشمی رفسنجانی هم به شمار می رود، محمد موسوی خویینی‌ها را از جمله افرادی نام برده که به گفته او در معرض حمله رسانه ای قرار گرفته است.
علیخانی گفته است: آقای موسوی خویینی‌ها از شخصیت‌های اصیل انقلاب و مورد اعتماد امام راحل بوده است. 

آقای خوئینی ها، دبیرکل مجمع روحانیون مبارز است. او و حزب متبوعش از حامیان و تقویت کنندگان فتنه و حتی متهم اصلی آشوب شب ۳۰ خرداد ۸۸ که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها تن شد، شناخته می شوند.

علیخانی همچنین درباره احتمال جایگزینی گروهی از اصولگرایان به جای اصلاح طلبان، اظهار داشت: اصلاحات یک خواست عمومی جامعه است و جریان اصلاحات هم بزرگان و شخصیت‌هایی دارد که به آن‌ها شناخته می‌شود، به یک معنا می‌توان گفت که اصلاحات صاحب دارد.

نماینده قزوین در مجلس، بدون نام بردن از افراد موردنظرش افزود:‌ رهبران اصلاحات شخصیت‌های بزرگی هستند، که هم پایبند به قانون اساسی هستند و هم کشور و نظامشان را دوست دارند. 

علیخانی توضیح نداد که منظور او از سران اصلاحات همان سران فتنه 88 هستند یا شخصیت های دیگری مدنظر او قرار دارند؛ زیرا سران فتنه متهم به ایستادگی در برابر رای مردم و قانون، ایجاد و هدایت فتنه، براندازی در کشور و همسویی با دشمنان هستند و تاکنون از رویکرد خود اعلام برائت رسمی نکرده اند.
کد مطلب: 184837
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این آدم دچار مشکلاتی از جمله سلامت ... و... است
Iran, Islamic Republic of
این آقای علیخانی فردی متوهم است حرفهای او را جدی نگیرید.
Iran, Islamic Republic of
این بابا رو باش !! کسی برای حرافی های صد تا یک غاز خاتمی تره خرد هم نمی کند با این حرفها خاتمی بی مقدار را ضایع تر می کنید جناب.
شیخ قدرت خواب نما شده ای ؟
Iran, Islamic Republic of
قدرت الله علیخانی "طنز نویس" می شد بیشتر مفید بود تا باصطلاح سیاسی.!!
Iran, Islamic Republic of
قدرت الله جان خاتمی خیلی وقت است که مرده است و تمام شده است بیخودی زور نزن.
Iran, Islamic Republic of
ملت این ها را قبول ندارن
نظام تا به پيشنهادات خاتمي عمل نمي کرد تا آخر عمر در هيچ انتخاباتي شرکت نمي کردم، فقط به احترام مرد نامي ايران جناب آقاي خاتمي من و همه دوستان و اقوام در انتخابات شرکت ميکنيم!!!!!
Iran, Islamic Republic of
قدرت عزیز زیاد ... جدی نگیرید!
Netherlands
اصلاح طلبان صاحب دارند:آمریکا،اسرائیل و همه ی دشمنان قسم خورده ی ایران و اسلام صاحبان آنها هستند.همچنان که ویکی لیکس هم افشا کرد.اسناد ویکی لیکس به نظرم وظیفه ی شورای نگهبان را برای انتخابات روشن کرده
Iran, Islamic Republic of
از فردا دوباره می زنند و می کوبند و می برند و می کشند و دست آخر آزاد...
Iran, Islamic Republic of
خواهشا به این آقایان بگویید با بزرگواری سکوت نکنند و تا میتوانند با حقارت از آمریکاواسرائیل و انگلیس و ...کمک بگیرند شاید اینبار تونستند به نظام اسلامی ضربه زده و خدمتی به اربابان خویش کرده باشند البته آرزویی که حتما به گور خواهند برد
در هر صورت با هر انگیزه ای که اینها آزاد شده اند باید در درجه اول از مقام معظم رهبری تشکر و قدردانی کرد . این کار بسیار درستی بود اگر برادران اصلاح طلب تصور میکنند که نظام به خواسته های آنها و جناب آقای خاتمی توجه کرده است هیچ اشکالی ندارد این تصور میتواند برخی کدورتها را کم کند و دوباره این برادران را به صحنه بیاورد آمدن اصلاح طلبان به نفع نشاط و پویایی فضای سیاسی کشور است . برادران اصول گرا هم نباید هر حرکت مثبتی را با تحلیل های یک طرفه به نفع خود توجیه کنند آنچه مهم است این است که زندانیان به آغوش خانواده بازگشتند و همه خوشحال هستند انشاء الله با همت قوه قضائیه و دستور مقام معظم رهبری باقی زندانیان هم آزاد شوند این اقدام برای انقلاب و جمهوری اسلامی در این شرایط حساس در عرصه داخلی و خارجی بسیار مثبت خواهد بود .
Iran, Islamic Republic of
بشین بابا حال نداری

بوی تعفن گندکاری جریان اصلاحات در این چند سال اخیر همه را کلافه کرده ....

مواظب باشید صبر انقلابی ملت به سر نیاید.....
Iran, Islamic Republic of
خاتمی کیلویی چند؟ خیلی وقت است که به یک مرده سیاسی تبدیل شده است
Iran, Islamic Republic of
خدا خیرت بده علیخانی عزیز

ما رو یاد شیخ کروبی انداختی دلمان برای تپقهایش تنگ شده است
Iran, Islamic Republic of
البته نظام (بخوانید برخی حضرات مسئولان به اسم نظام) وقتی نمی تونن به هر دلیلی با سران فتنه و فساد در برخی مسئولان نظام مبارزه کنن بهتره همون یه مشت آفتابه دزد و علفهای هرز فتنه رو هم آزاد کنن تا لااقل قمپز سیاسیش یه نون وآبی به نظام برسونه
خواهش میکنم یکی این آقا را از خواب بیدار کند !!!!!!!!!