يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 16 Jun 2019
 
۰
۲۹

انتقاد علی مطهری از خط قرمز بودن کابینه

شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۱
کد مطلب: 173932

دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور، در پایان جلسه روز چهارشنبه این هفته هیأت دولت، پیرامون برخی اتفاقات هفته اخیر همچون بازداشت برخی اطرافیان خود و نیز مسائل فیمابین دولت و مجلس واکنش نشان داد.

به گزارش جهان در این باره دکتر علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به چند سوال تابناک پاسخ داد:

سوال: آقاي رئيس جمهور در مصاحبه اخير خود به دستگيري ها و بازجويي هاي برخي اطرافيان خود اعتراض كردند، آيا شما اين اعتراض را وارد مي دانيد؟

جواب: ايشان گفتند: «اين حركت سياسي است و براي فشار به دولت انجام مي شود.» به نظر من اين قضاوت درست نيست و ناشي از بدبيني ايشان به دستگاه قضاي كشور و دشمن پنداري ديگران است. در ماجراي مرحوم كردان هم ايشان مي گفتند اين يك كار سياسي است، در حالي كه يك كار كاملا ارزشي بود. نظام و گروه هاي سياسي و مردم خير رئيس جمهور را مي خواهند و تلاش مي كنند ايشان را از يك جريان فكري و رفتاري غلط جدا كنند. در نهايت آقاي احمدي نژاد بايد ميان آرمان هاي انقلاب اسلامي و آرمان هاي آقاي مشايي يكي را انتخاب كند. مثلا انقلاب اسلامي به دنبال احياي تمدن بزرگ اسلامي است و آقاي مشايي به دنبال بازگشت به ايران باستان است. اين دو با هم قابل جمع نيستند. يا درباره آزادي هاي اجتماعي، آقاي مشايي متمايل به آزاديهاي غربي است.

سوال: رئيس جمهور گفتند: «اتهامات فراواني از قول افراد دستگير شده زده شد و برخي از اشكالات در اين دستگيري ها وجود داشت كه من به رئيس قوه قضاييه اعلام كردم»، نظرتان در اين باره چيست؟

جواب: ممكن است اين ايراد ايشان وارد باشد ولي مسئله اين است كه چرا آقاي رئيس جمهور در موارد مشابهي كه قبلا درباره مخالفان دولت رخ داد به عنوان مدعي العموم اعتراض نكردند و فقط درباره دوستان خود اعتراض مي كنند. ديدم كه آقاي جوانفكر هم به زنداني شدن آقاي اميري فر اعتراض كرده است. اين اعتراض شايد وارد باشد، اما چرا آقاي جوانفكر تا كنون به موارد مشابه در مورد مخالفان دولت اعتراض نكرده است؟

سوال: آقاي احمدي نژاد كابينه خود را خط قرمز خود اعلام كردند، آيا اين حرف منطقي است؟

جواب: خير، منطقي نيست. خط قرمز بايد قانون و آرمان هاي انقلاب اسلامي باشد نه دوستان و رفقا. اگر اتهامي متوجه عضوي از كابينه است بايد مانند ديگران احضار و بازجويي شود و رئيس جمهور نبايد مقاومت كند. مطابق قانون اساسي همه آحاد ملت حتي مقام رهبري در برابر قانون يكسان اند. آقاي احمدي نژاد گفته اند: «در واقع كابينه خط قرمزي است كه اگر بخواهند به آن دست اندازي كنند، ديگر من بايد وظيفه قانوني خود را انجام دهم و اين حتما به كشور آسيب مي زند.» اولا نظام جمهوري اسلامي چنان ريشه دار است كه آسيبي به كشور وارد نمي شود و ثانيا اين حرف آقاي رئيس جمهور با حرفي كه دو هفته پيش گفتند متناقض است. ايشان گفته بودند: «همه در برابر قانون يكسان اند و من تنها رئيس جمهوري هستم كه اعلام كرده ام اگر اتهامي متوجه نزديكان من شود بايد با آن برخورد شود.» به هر حال همه بايد در مقابل قانون خاضع باشيم و اگر جايي احساس كنيم اغراض شخصي دخالت دارد و حق قوه اي ضايع مي شود، بايد به رهبري كه طبق قانون اساسي تنظيم كننده روابط ميان قوا هستند مراجعه كنيم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر جايي احساس كنيم اغراض شخصي دخالت دارد و حق قوه اي ضايع مي شود، بايد به رهبري كه طبق قانون اساسي تنظيم كننده روابط ميان قوا هستند مراجعه كنيم

نه که تا الان همه کارهاتون بدون غرض بوده اگر راست میگید قسم بخورید که نفع شخصی نداشتید
Iran, Islamic Republic of
"همه در برابر قانون يكسان اند و من تنها رئيس جمهوري هستم كه اعلام كرده ام اگر اتهامي متوجه نزديكان من شود بايد با آن برخورد شود." همه بجز کابینه ام!
این مطهری از روز اول هم با اسم پدر آمد و سواد سیاسی هم ندارد و اکثر حرکت های او هم برای اغراض سیاسی بوده است و از کلمات ارزش ها و انقلاب سوء استفاده می کند اعتقادی به ولایت ندارد چون چند نمونه آن را دیدم خدا را شکر ایشان رئیس جمهور نشد .
United States
آقای مطهری!
شما خاموش.
Iran, Islamic Republic of
بهتر بود عزیزان نظرشون رو راجع به فرمایشات رئیس جمهور اعلام کنند نه فقط اقای مطهری
این مطهری هم شورشو در آورده
Iran, Islamic Republic of
آقای مطهری شما نبودید که به طرح نظارت بر مجلس اعتراض کردید در صورتی که فرمان رهبری بود؟!
حرفاش منطقیه ولی طرفدارای احمدی نژاد دیگه چشم و گوشون بسته شده حتی آقا رو هم قربانی احمدی نژاد میکنند
Iran, Islamic Republic of
چرا تابناک در میان اینهمه نمایندگان فقط با آقای مطهری که معمولا نظرات مغرضانه ای نسبت به رئیس جمهور دارد مصاحبه نموده است ؟
Iran, Islamic Republic of
" خط قرمز بايد قانون و آرمان هاي انقلاب اسلامي باشد "
مواضع مطهري در جريان فتنه 88 در تناقض با اين ادعاي اوست.
امثال علی مطهریها و همفکرانش در مجلس و جاهای دیگر برای ما اهمیتی ندارند
کاش میشد فهمید علت اینهمه دشمنی علی مطهری با رییس جمهور را!
من موندم این بنده خدا دوره بعد مجلس باید بره خیابان ها رو متر کنه ...
Iran, Islamic Republic of
گيرم پدر تو بود فاضل
از فضل پدر تو را چه حاصل ؟
Serbia
اقای رئیس جمهور حرف بی منطق می زنند اگر قرارباشد هر گروه وهرکس وهر تشکیلاتی خط قرمز باشد وای به حال نظام
ورود مطهري به مجلس از آن فجايع قرن بود ايشان وظيفه نمايندگي را ظاهرا در كار كردن نمي داند بلكه در مصاحبه كردن و فحش دادن به رييس جمهور مي بيند.
آقاي مطهري محل كار شما مجلس و مردم تهران هستند نه شبانه روز مصاحبه با رسانه هاي ضد دولت
Iran, Islamic Republic of
این مطهری را نباید زیاد جدی گرفت . دارد از جیب پدر خرج می کند این اقا زاده . اقازاده مطهری از اقازاده بهشتی که بالاتر نیست؟
Iran, Islamic Republic of
مطهری اول موضعشو در برابر فتنه گرا روشن بکنه بعد در مورد محمود محبوب ما صحبت بکنه
Iran, Islamic Republic of
اون که کامنت گذاشته که طرفدارای احمدی نژاد آقا رو هم فدای احمدی نژاد می کنند بداند که
1- اولا مطهری (نماینده فحاش) به هیچ وجه من الوجوه به رهبری ربط ندارند
2- ملاک تبعیت از رهبری طبق ادعای خود شما به عمل است. چندتا حرف رهبری رو بیارم که به اصطلاح منتقدین رییس جمهور زمین گذاشتند؟ نمونه اخرش تبصره زدن بادامچیان به فرمایش صریح رهبری عزیز درباره حقوق متهمین و آبروی مجرمین است. غیر اینها این دقیقا مثل همان به رای گذاشتن فرمایش رهبری در یکشنبه سیاه بود.
3- طرفدارای دکتر بهش نمره 20 نمی دن اما حتی با نمره 16 دکتر شاگرد اوله در کلاس خدمتگزاری و نوکر مردم بودن . مهمترین خصیصه ای که یک دولتمرد باید داشته باشد( از نظر و دیدگاه اسلام و همچنین فرمایش رهبری عزیز)
4- دست آخر این بازی های سیاسی راست سنتی خواهیم دید که چه کسی از رهبری عبور خواهد کرد و چه کسی جانش را برای دفاع رهبری خواهد گذاشت.
شما برو به فکر سند بردگیت باش
مطهری جون ایول نقد خوبی داشتی
بله تاهمین دیروز سنگ فایزه هاشمی رو به سینه میزد امروز...
Iran, Islamic Republic of
مرگ خوبه ولی برای همسایه
Iran, Islamic Republic of
جالبه که اکثر دوستان بدون اينکه بخوان حرفهای آقای مطهری رو نقد کنن فقط بهش حمله کردند. کامنت ها بايد در راستای نقد محتوای خبر باشه نه حمله به گوينده خبر. اگر حرفهايش غير منطقی است آن را نقد کنيد. اين بنده خدا تا حرف زده مورد حمله قرار گرفته که مثلاً "از فضل پدر تو را چه حاصل!". آيا اين رفتار درست است دوستان؟
Iran, Islamic Republic of
حرف حق را بايد شنيد از هر که می خواهد باشد
Iran, Islamic Republic of
تا جاييكه ما ديديم و شنيديم معمار بزرگ انقلاب هم خودش را بالاتر از ديگران نميدونست و معتقد بود كه ميزان رآي ملت است ولي بعضي افراطي ها ي بي فكر اصلا ميزان را قبول ندارند و معيارشون فقط و فقط برداشت دلخواه از حرفهاي بعضي افراد هست و اگه برخلاف اين چيزي شنيده بشه منافق و دشمن حكمش هم اعدام است . من نميدونم اسم اين را چي ميشه گذاشت ؟ ولي ميدونم خداوند هم به بندگانش حق انتخاب داده و مدركش هم قرآن مجيد است اگر قبول نداري ديگه بعيد ميدونم اصلا چيزي را قبول داشته باشي ؟
Iran, Islamic Republic of
جریان سبز که به بهانه ملی گرایی علیه اسلام فحش میدهند و علی مطهری رو هم میپرستن! به این جمله اش دقت کنن:"انقلاب اسلامي به دنبال احياي تمدن بزرگ اسلامي است و آقاي مشايي به دنبال بازگشت به ايران باستان است. اين دو با هم قابل جمع نيستند. "
از نظر اقای مطهری فقط خانواده هاشمی خط قرمز هستن
نمیدونم چرا با دکتر مطهری اینقدر دشمنی دارید؟؟؟خوبه مثل اکثر نماینده ها در برابر کارهای اشتباه دولت سیب زمینی باشه و فقط به به و چه چه کنه؟؟ایشالا که دوره بعد هم وارد مجلس خواهند شد دکتر مطهری محبوب