دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 Feb 2020
 
۱
۱

تخلف بقايي در اختصاص وجوه دولتي به بانك‌ خصوصي

يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب: 170813
حجت‌الاسلام اسلامي استفاده از وجوه اداره شده دولتي در بانك گردشگري را فساد عنوان كرد و گفت: اين تخلف در بانك گردشگري در دوران رياست بقايي بر سازمان ميراث فرهنگي شكل گرفته است.
به گزارش جهان حجت‌الاسلام حسين اسلامي سخنگوي كميسيون اصل ۹۰ مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به عملكرد مسئولان بانك گردشگري گفت: در بانك گردشگري كه بانكي خصوصي است، وجوه اداره شده كه دولتي هم هستند، براي ارائه تسهيلات كم‌بهره استفاده شده‌اند.

وي افزود: جاي سؤال است كه چرا وجوه اداره شده دولتي در يك بانك خصوصي استفاده مي‌شود و چرا بانك‌هاي ديگر از اين موضوع بهره نمي‌برند.

سخنگوي كميسيون اصل ۹۰ مجلس تصريح كرد: كساني كه سياست‌گذار بانك گردشگري هستند، دست به چنين اقدامي زده‌اند و اين خلاف قوانين و مقررات است و در واقع آنها با چنين اقدامي، بيت‌المال را دستاويز قرار داده‌اند.

اسلامي با بيان اينكه اگر كسي اين مسئله را تكذيب كند، اسناد آن را منتشر خواهم كرد، گفت: وجوه اداره شده مورد استفاده در اين بانك دولتي هستند و عده‌اي اين وجوه را در بانكي كه خود سهامدار آن بوده و آن بانك خصوصي هم هست، استفاده كرده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: قبل از رياست بقايي در سازمان ميراث فرهنگي تهيه سازوكار چنين اقدامي آغاز شده بود، اما اصل موضوع در دوران رياست بقايي شكل گرفت.

سخنگوي كميسيون اصل ۹۰ اضافه كرد: استفاده از وجوه اداره شده دولتي در سيستم يك بانك خصوصي فساد است چرا كه وجوه اداره شده فقط مي‌توانند در بانك‌هاي دولتي كه بهره پاييني مي‌گيرند، با مصوبه دولت مورد استفاده قرار بگيرند.

به گفته اسلامي، وقتي بانكي خصوصي است و در آن از وجوه اداره شده دولتي استفاده مي‌شود، طبيعتاً نام اين اقدام فساد اقتصادي و رانت است.

وي در پايان اين گفت‌وگو با بيان اينكه استفاده از وجوه اداره شده دولتي در بانك‌هاي خصوصي قابل پيگرد است، اظهار داشت: اين هم بانك خصوصي در كشور وجود دارد، چرا به آنها از اين وجوه داده نشده و چرا فقط به بانك گردشگري اجازه استفاده از وجوه اداره شده دولتي داده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آقايان بنده شايد از برخي افراد خوشم نياد ولي حتي در اين شرايط اين دليل نمي شه كه حرفي رو كه بايد به دادگاه بزنم كه فرد رو محاكمه كنه و درنهايت گناهكار بودن يا بي گناهيش ثابت شه بيارم تو رسانه ها. اين خلاف فرمايشات رهبري نيست؟ اينهمه بحث هاي بي ربط و باربط ميشه و از آقاي رييس جمهور تا شماها و .... در مورد جنايتكاران اقتصادي حرف مي زنيد اما دريغ از يه اتفاق دندونگير. يا اين حرفا بي ربطه يا .... پس لطفاً‌ براي پاسداشت هر چي كه بهش اعتقاد يا علاقه داريد لطفاً دست از اين تيپ خبر پراكني ها برداريد. آخرشم مطمئنم چيز مالي تو اين همه تبليغات در نمياد جز تشويش اذهان عمومي ايجاد كردن و بدبيني نسبت به سيستم و.......... ديگه كف كرديم از گفتن و ميدونم هم كه فايده اي نداره اما وظيفه ايجاب مي كرد كه بگم. حال خود دانيد.