سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - 14 Aug 2018
 
۰
۳

تجمع زنان معلم در اعتراض به عدم دریافت4 ماه حقوق

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۲۸
بیش از ۵۰۰ تن از خانم های معلم مناطق صعب العبور و محروم استان تهران در اعتراض به تحقق نیافتن خواسته های خود و عدم دریافت حقوق بیش از 4ماه، صبح امروز در تهران دست به تجمع زدند.

به گزارش سرویس زنان جهان؛ این بانوان معلم که عمدتا معلمان نهضت سواد آموزی مامور به خدمت در مناطق محروم و روستاهای بومهن و رودهن و دیگر مناطق صعب العبور و محروم استان تهران بوده اند به دلیل عدم دریافت خدمات رفاهی مانند بیمه، عیدی، سنوات و ... و همچنین عدم دریافت حقوق بیش از 4 ماه صبح امروز دست به تجمع زدند.

گفته می شود این معلمان از ابتدای سال تحصیلی تنها ۲ ماه حقوق دریافت کرده اند و حدود 4 ماه است که دریافت حقوق آنها به تعویق افتاده است.

این زنان که برخی از آنها با جهان در ارتباط هستند به خبرنگار ما اطلاع دادند که از سوی بخش هایی از آموزش و پرورش در صورت اعتراض تهدید به اخراج شده اند.

یکی از این معلمان که نخواست نامش فاش شود گفت: از بخش های وابسته به آموزش و پرورش به مدیر مدرسه ای که در آن تدریس می کنم تماس گرفته شده و از مدیر خواسته اند معترضان را جهت برخورد و حتی اخراج به آنها معرفی نماید. 

این زن معلم با بیان اینکه اغلب این معلمانی که حقوق دریافت نکرده اند در شرایط مالی بدی هستند و از معلمان نهضت سواد آموزی هستند که مامور به خدمت در مناطق محروم شده اند، گفت: کار در این مناطق به قدری شرایط سختی دارد که اغلب معمان آموزش و پرورش از تدریس در آن مناطق امتناع می کنند و حاضر نیستند به آن مناطق بروند.

گفتنی است این اعتراضات در حالی از سوی خانم های معلمان اتفاق می افتد که هر ساله آموزش و پرورش با این مسئله روبرو بوده و به علت عدم برخورد درست با آن زمینه را برای به وجود آوردن یک معضل اجتماعی محیا کرده است.

باید گفت این بخش های وابسته به آموزش و پرورش که از لفظ آشوبگر برای این خانم ها که تنها حق مسلم خود را مطالبه می کنند، استفاده می کنند و آنها را در صورت اعتراض به اخراج تهدید می کنند در واقع یک ناامنی اجتماعی به وجود می آورند.

آیا این موضوع با عدالت اجتماعی سازگار است که یک زن معلم که در یکی از سخت ترین حرفه ها و در سخت ترین شرایط مشغول به کار است بعد از عدم دریافت حقوق 4 ماه درصورت اعتراض، آشوبگر خطاب شود. 

آیا وزیر محترم آموزش و پرورش از این موضوع باخبر است و آیا اگر خود وی 4 ماه حقوق دریافت نمی کرد دست به اعتراض نمی زد؟
کد مطلب: 159452
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


۱۳۸۹/۱۲/۱۸ ۱۴:۰۱
به نظرم باید از راههای قانونی پیگیری کرد و تجمع کار صحیحی نیست چون بیگانگان سو استفاده میکنند؟ایا به جایی شکایت کردن که جواب نگرفتند ؟من مطمئنم که هیچ شکایتی نکرده اند .و این راه تو این شرایط حساس راه جالبی نیست .
۱۳۸۹/۱۲/۱۸ ۱۴:۱۰
آقاي وزير 100% از موضوع مطلع هستند ولي به روي مباركشان نمي آورند. از نظر ايشان همه چي آرومه.
۱۳۸۹/۱۲/۱۹ ۱۰:۱۰
بندگان خدا بی ربط تجمع نکردند. پولشان را بگیرند می روند پی زندگیشان.