جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - 5 Mar 2021
 
۰
۱

سرقت مجسمه این بار در دانشگاه تهران!

شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 112298
مجسمه "گوساله" واقع در صحن دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران هم به سرقت رفته است و به این ترتیب یک مجسمه دیگر به آمار سرقتهای سریالی مجسمه از شهر تهران اضافه شد.
به گزارش مهر، مجسمه "گوساله" که در بدو تاسیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران توسط یک مجسمه ساز سوئدی به این دانشگاه هدیه شده بود به سرقت رفت. دانشگاه تهران سرقت این مجسمه را به نیروی انتظامی گزارش کرده است.

مجسمه "گوساله" دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در نخستین روزهای فروردین ماه به سرقت رفته اما تا کنون رسانه ای نشده بود.

سرقت مجسمه های شهر تهران از تعطیلات نوروزی آغاز شده و بازتاب فراوانی در رسانه ها و میان مردم داشته است.

مجسمه‌های برنزی شهریار، ستارخان، باقرخان، صنیع خاتم، دو مجسمه انتزاعی در خانه هنرمندان ایران، شریعتی، مادر و فرزند و ... از جمله مجسمه های به سرقت رفته از سطح شهر تهران هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دست نیروی انتظامی اداره آگاهی درد نکند با این امنیتی که در کشور برقرار کرده اند باید حتما به انها جایزه گارآگاه پوارو داد. زور گیریها و دزدیهاو کیف قاپیها و جنایات مختلف به کنار دزدیدن مجسمه یک تنی که کار هر کسی نیست و وسیله و تجهیزات سنگین میخواهد . میترسم فردا ساختمان موزه ملی ایران راهم بدزدند .